Pobierz e-book
Transport Trener

Jak przygotować się do egzaminu na certyfikat kompetencji?

Jak przygotować się do egzaminu na certyfikat kompetencji?

Aby uzyskać zezwolenie uprawniające do prowadzenia firmy zajmującej się krajowymi i/lub międzynarodowymi przewozami, przynajmniej jedna z osób zarządzających transportem drogowym musi uzyskać certyfikat kompetencji zawodowych. Od maja będzie to dotyczyć również przewoźników posiadających w swojej flocie 3,5-tonowe busy wykonujące transporty międzynarodowe. Jeśli jesteś w tej sytuacji, przeczytaj, jak przygotować się do egzaminu na certyfikat kompetencji.

Zapoznaj się z procesem egzaminacyjnym

Wiele informacji na temat uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych w drogowym transporcie osób/rzeczy znajduje się na stronie Biznes.gov.pl lub Instytutu Transportu Samochodowego. Znajdziesz tam informacje, gdzie i kiedy odbywają się egzaminy, jakie są najbliższe terminy, jakie są warunki zaliczenia, a nawet możesz zapoznać się z przykładowymi zadaniami.

Ucz się z Trenerem

Kontaktuj się bezpośrednio z ekspertami. Na szkoleniu czy kursie specjalista z branży transportowej przekaże ci swoje doświadczenie zebrane w realnych sytuacjach, w prawdziwym świecie. Znajdź trenera, który ma wieloletnie i praktyczne doświadczenie w poruszaniu się w skomplikowanych przepisach drogowych i transportowych. Ucz się od eksperta, który jest w stanie odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania i szczegółowo omówić problemy, zamiast jedynie czytać slajdy z prezentacji.

Szkolenie prowadzone przez instruktora eliminuje również obawę, że zetkniesz się z przestarzałym materiałem. W obliczu ciągłych zmian prawnych może być trudno stwierdzić, czy zasób szkoleniowy (np. wideo na YouTubie) jest aktualny. W bezpośrednim kontakcie z trenerem najnowsze aktualizacje prawne omawiane są na bieżąco.

Zachowaj spokój

Sytuacje egzaminacyjne od zawsze wzbudzają w człowieku stres. To zrozumiałe, ponieważ na czymś nam zależy i nie chcemy tego zepsuć. Jeżeli zapoznałeś się z procesem egzaminacyjnym i rozwiałeś wątpliwości na szkoleniu z instruktorem – wiesz, co cię czeka. Możesz pewnie kroczyć naprzód.

Nie denerwuj się, gdy nie znasz odpowiedzi. To normalne. Egzaminy certyfikacyjne są trudne z jakiegoś powodu. Gdyby było to łatwe do przejścia, certyfikowani specjaliści nie byliby tak wysoko cenieni. Certyfikacja jest wskazówką dla klientów i pracodawców, że nie tylko masz określone umiejętności, ale też jesteś gotów zaangażować się w pracę.

Chcesz zdać egzamin i uzyskać certyfikatu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym? Skontaktuj się z nami – doradzimy i omówimy jak skutecznie przygotować się do egzaminu CKZ.

 

Doradztwo

Szkolenia

Kursy online

Transport Trener

1850+

Przeszkolonych osób

Transport Trener

160+

Tyle firm nam zaufało

Transport Trener

230+

Zrealizowanych szkoleń

Transport Trener

10

Lat doświadczenia