Pobierz e-book
Transport Trener

Szkolenia dla branży transportowej

Transport żywności zgodnie z systemem HACCP – szkolenia

Zajmujesz się transportem żywności? Zadbaj o bezpieczeństwo przewożonych towarów, postępując zgodnie z HACCP. Realizując założenia tego systemu, zwiększasz przewagę konkurencyjną i budujesz zaufanie wśród klientów.

Zgłoś się do nas – przeprowadzimy szkolenie z zakresu wdrażania systemu HACCP, by Twoje przedsiębiorstwo działało zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Czym jest system HACCP?

System HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytyczny Punkt Kontrolny) polega na identyfikacji potencjalnych zagrożeń chemicznych, fizycznych oraz biologicznych, z jakimi może zetknąć się transportowana żywność. Istotną rolę odgrywa również wprowadzenie takich procedur, które zmniejszą ryzyko narażenia produktów spożywczych na niekorzystne czynniki.

 

Co to oznacza? Przykładowo:

  • jeżeli pojazd przystosowany jest do przewozu szybko psujących się artykułów żywnościowych w chłodni, wnętrze musi być wyposażone w termometr, niezbędna będzie także instrukcja mycia i dezynfekcji pojazdu oraz kontrola temperatury wraz z dokumentacją,
  • jeżeli wykonujesz przewóz towarów zbóż konsumpcyjnych, płodów rolnych należy dysponować Instrukcją mycia i dezynfekcji wnętrza pojazdy oraz prowadzić dokumentację przeprowadzonych czynności higienicznych.

Dlaczego warto przejść szkolenie w zakresie HACCP?

Szkolenie w zakresie systemu HACCP przynosi przedsiębiorstwu wiele korzyści. Wśród głównych zalet wymienić można m.in.:

  • poprawę bezpieczeństwa przewożonych towarów – masz pewność, że żywność dotrze do klienta w niezmienionym stanie i będzie zdatna do spożycia,
  • wzmacnianie wizerunku – firma transportowa staje się bardziej wiarygodna i budzi większe zaufanie wśród kontrahentów.

 

Tym samym zdobywasz przewagę konkurencyjną, dzięki czemu zwiększasz szansę na rozszerzenie współpracy o kolejne przedsiębiorstwa z branży spożywczej.

 

Szkolenie w zakresie transportu żywności zgodnie z HACCP dedykowane jest przede wszystkim kadrze pracowniczej – zgodnie z wymogami prawnymi. Możemy przeprowadzić je także dla pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z transportowaną żywnością.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów.

Doradztwo

Szkolenia

Kursy online

Transport Trener

1850+

Przeszkolonych osób

Transport Trener

160+

Tyle firm nam zaufało

Transport Trener

230+

Zrealizowanych szkoleń

Transport Trener

10

Lat doświadczenia